Miodobranie na pasiece z recyklingu – jak będzie smakował tegoroczny Romiód?

Miodobranie na pasiece z recyklingu – jak będzie smakował tegoroczny Romiód?

24 maja o godz. 13.00 Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej wraz z przedstawicielami Fundacji Odzyskaj Środowisko, organizacji AURAEKO oraz mieszkańcami wspólnie sprawdzą smak miodu z pasieki z recyklingu. Jaki miód wyprodukowały wałbrzyskie pszczoły krainki w ulach z recyklingu?

Nauka ekologii i świetna zabawa

Miodobranie w Starej Kopalni to świetna okazja do niestandardowej edukacji ekologicznej zgodnie z zasadą „nauka przez zabawę” i bezpośredniego obcowania z przyrodą.

„Cieszę się, że piątkowe wydarzenie ma przede wszystkim aspekt edukacyjny łączący elementy szeroko rozumianego recyklingu ze światem pszczół. Pasieka z recyklingu elektrycznych śmieci stanowi stałe przypomnienie o tym jak ważna jest selektywna zbiórka elektrycznych śmieci oraz troska o środowisko naturalne”

– mówi Roman Szełemej, Prezydent Wałbrzycha

W ramach miodobrania najmłodsi wałbrzyszanie pod opieką pszczelarza będą odbierać ramki z miodem, odsklepiać, wirować, a następnie degustować wałbrzyski miód.

Ul z pralki, bronsoletka z lodówki

W ramach miodobrania uczestnicy dowiedzą się również wielu ciekawostek o recyklingu elektrycznych śmieci i wezmą udział w edukacyjnych warsztatach. „Dlaczego daszki uli są czerwone? Jakiego koloru nie widzą pszczoły? Dlaczego krainki tańczą ósemki?” to tylko niektóre z pytań w ramach naszego quizu wiedzy o sekretach pszczelej rodziny.

Towarzyszące miodobraniu warsztaty na pasiece pozwolą Uczestnikom poznać niesamowity świat pszczół, zobaczyć unikatową biżuterię w nurcie trash art., ale także zrozumieć dlaczego selektywna zbiórka elektroodpadów jest taka ważna

– mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko