Na dobry początek jesieni – piknik ekologiczny

Na dobry początek jesieni – piknik ekologiczny

Jak najlepiej przywitać jesień? Ekologicznie! 23 września, dokładnie w pierwszy dzień kalendarzowej i astronomicznej jesieni, w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego odbędzie się EkoPiknik z Fundacją Odzyskaj Środowisko. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć ul z recyklingu, elektryczny „las w szkle” i unikatową biżuterię w nurcie trash-art, a także sprawdzić swoją wiedzę na temat ekologii. Nie zabraknie również rywalizacji sportowej.

Od ula z recyklingu do EKOMilionerów

Czy stara pralka może pomóc chronić środowisko? Tak! Wystarczy, że ze zużytych  bębnów zbudujemy ule i zasiedlimy w nich pszczoły. Nietypowe ule z recyklingu to doskonały przykład praktycznego wymiaru recyklingu. Uczestnicy EkoPikniku dowiedzą się co łączy pszczołę ze słoniem, dlaczego niebieski to ich ulubiony kolor i na czym polega trofalaksja. Nie zabraknie zagadek z ula, a dla odważnych polecamy EkoMilionerów. Warto sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną i wygrać nagrody.

Lecimy na Marsa łazikami z recyklingu

Koła od hulajnóg elektrycznych, obudowa ze starego komputera, kamera z telefonu to tylko niektóre elementy wykorzystane przez studentów Politechniki Świętokrzyskiej do zbudowania sond marsjańskich z recyklingu. W czasie EkoPikniku Uczestnicy sprawdzą nie tylko szybkość łazików, ale także ich nietypowe funkcje i wyposażenie. Dodatkową atrakcją będzie wystawa BEEżuterii i  elektrycznych lasów w szkle. Chętni będą mieli okazje wykonać własne breloki, bransoletki i wisiorki w nurcie trash art. Dla miłośników gier logicznych i sportu czeka EkoLogiczny Turniej Szachowy z nagrodami w postaci unikatowych medali z recyklingu oraz biletów do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w Centrum Geoedukacji w Kielcach.

EkoPiknik organizowany jest przez Fundację Odzyskaj Środowisko, wspólnie z Miastem Stargard i organizacją odzysku AURAEKO.

Termin:  23 września 2023 r. od 12:00 – 16:00

Miejsce: Teatr Letni w Parku Chrobrego w Stargardzie

ZOBACZ TAKŻE

Kto okaże się EkoLogicznym Mistrzem w Stargardzie?

Co ma wspólnego pszczeli taniec i pralka, czyli EKO-Piknik w Krotoszynie

Piknik ekologiczny w Dębicy! Bawimy się w stylu eko!