Dla miast i gmin

Oferujemy Państwu współpracę w ramach edukacji ekologicznej, budowania świadomości oraz promowania postaw proekologicznych w zakresie właściwego postępowania z wybraną grupą odpadów. Realizujemy projekty, programy, kampanie i warsztaty. Jesteśmy partnerem firmy MB Recycling, która zapewnia systemowe rozwiązania w zakresie ZSEiE i realizację obowiązku prawidłowego zagospodarowania elektrycznych śmieci.

Skupiamy się na poszerzeniu wiedzy na temat segregacji odpadów, a tym samym realizujemy założenia edukacji w oparciu o wytyczne ustawy o utrzymaniu czystości.

Do każdego podjętego działania edukacyjnego przygotowujemy informację prasową wraz z grafiką, zapewniamy także materiały (plakat wraz z tekstem), które promują wydarzenie lub zbiórkę elektrycznych śmieci. Po zakończonych działaniach zapewniamy każdorazowo raport.

Wspólnie zadbajmy o czyste środowisko w Waszym mieście i gminie!

ZBIÓRKI ELEKTRYCZNYCH ŚMIECI

dają mieszkańcom możliwość pozbycia się zużytego elektronicznego i elektrycznego sprzętu w sposób szybki, bezpieczny i bezpłatny. My zajmujemy się logistyką i zapewnieniem raportu dla miasta, przy czym zebrane ilości wliczają się do poziomu recyklingu. Miasto może również wskazać cel charytatywny i przekazać na niego środki finansowe . To pozwoli na wsparcie inicjatyw ważnych dla całej społeczności.

KURSY, WYKŁADY, SEMINARIA, KONFERENCJE I WEBINARY

tworzone są na potrzeby konkretnego miasta. Proponujemy spotkania ze specjalistami, interaktywną dyskusję oraz kreatywny sposób przyswajania wiedzy ekologicznej. Takie spotkania tworzą wyjątkową atmosferę wymiany poglądów i są idealnym narzędziem dotarcia do globalnego audytorium.

POLSKA STOLICA RECYKLINGU

to program dedykowany miastom uczestniczącym w projekcie ,,Elektryczne Śmieci”. Miasto która zbierze najwięcej elektroodpadów w przeliczeniu na mieszkańca, otrzyma tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu. Udział w programie mogą wziąć także miejskie instytucje – w tym przypadku rywalizacja dotyczy ilości nadanych EKOzwrotów. Główna nagroda to 50 000 złotych.

https://www.polskastolicarecyklingu.pl/

POLSKI INSTYTUT ESG

powstał by realnie wspierać firmy oraz miasta w obszarze zrównoważonego rozwoju. Oferuje zwiększenie poziomów odzysku i recyklingu w ramach wdrożenia projektu ,,Elektryczne Śmieci” oraz ,,Nano Miasto”. To m.in. minimalizowanie kar za nie osiągnięcie poziomów, analizy SWOT, webinary, szkolenia dla samorządów jak również diagnoza stanu obecnego Miasta i zaplanowanie odpowiednich działań.

https://odzyskajsrodowisko.pl/polski-instytut-esg/

EKOZWROTY

to bezpłatna usługa dająca z jednej strony szansę na generalne porządki, z drugiej pozwalająca zadbać o środowisko. Powstała we współpracy z firmą InPost. EKOzwrotem można nadać nieużywane ale wciąż sprawne urządzenia elektryczne i elektroniczne, niepotrzebne ubrania, zabawki oraz książki. Dzięki przesłaniu ich paczkomatem mogą ponownie wrócić na rynek. Część przedmiotów zostanie przekazana na cele charytatywne w ramach akcji EKOzwroty – EKOdary.

WARSZTATY

w naszej ofercie posiadamy szeroki wachlarz niestandardowej edukacji ekologicznej. Podczas kreatywnych zajęć pokazujemy uczestnikom m.in. jak nadać drugie życie elektrycznym śmieciom, jak ważne są pszczoły w naszym ekosystemie, jak chronić bioróżnorodność, jak segregować odpady i nie tylko.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych warsztatów – przekierowanie na warsztaty ze szkół/przedszkoli.

Zapraszamy do kontaktu!

Katarzyna Nosek
Specjalista ds. współpracy z miastami i biznesem
+48 886 655 009