Jak smakuje częstochowski miód? Zapraszamy na miejskie miodobranie

Jak smakuje częstochowski miód? Zapraszamy na miejskie miodobranie

 14 lipca o godz. 11.00 przy ulicy Anyżkowej 3, Prezydent Miasta Krzysztof Matyjaszczyk wraz z przedstawicielami Fundacji Odzyskaj Środowisko oraz najmłodszymi mieszkańcami Częstochowy sprawdzą efekty pracy pszczół krainek. Wydarzeniu towarzyszyć będzie degustacja miodu i produktów pszczelich oraz warsztaty eko.

Edukacja ekologiczna na słodko

 „Uroczyste miodobranie z pokazowym wirowaniem miodu to dowód na to, że pszczoły krainki w naszym mieście czują się doskonale. Mam nadzieję, że  tegoroczny miód zaskoczy nas swoim smakiem i aromatem. Warto podkreślić, że miodobraniu będą towarzyszyć warsztaty ekologiczne, dzięki którym poznamy ciekawostki z życia pszczół i recyklingu ” – mówi Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Częstochowy.

Uczestnicy miejskiego miodobrania będą mogli spróbować swoich sił w odsklepianiu miodu czy obsłudze miodarki.

„W ramach miodobrania zdradzimy pszczele sekrety, przeprowadzimy eko konkurs i rozdamy ekologiczne upominki. Przypomnimy również budowę ula z recyklingu i odkryjemy co łączy pralkę z pszczołami. Opowiemy o tym, gdzie trafiają elektrośmieci i co możemy z nich odzyskać” – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Pasieka z recyklingu

Pięć charakterystycznych czerwonych uli z elementów pochodzących z recyklingu elektrośmieci stanęło w maju 2021 r. w Częstochowie  w ramach projektu Elektryczne Śmieci.

„Od teraz w naszej pasiece zamieszkało kolejne 300 tysięcy pszczół krainek. Cieszę się bardzo, że nasze miasto znów zyskuje nowych obywateli. Zdecydowaliśmy o poszerzeniu pasieki o trzy kolejne ule wielkopolskie z recyklingu. Częstochowskim miodem z pasieki z recyklingu podzielimy się z mieszkańcami, by samodzielnie ocenili pracę pszczół krainek” – dodaje Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Częstochowy.

Częstochowa znalazła się na szlaku pasiek z recyklingu obok takich miast jak: Zamość, Świdnik, Kraśnik, Krosno, Wałbrzych, Iłża. Więcej o szlaku pasiek z recyklingu znajduje się na stronie Fundacji Odzyskaj Środowisko.