Pszczoły to kosmopolitki! Zdradzamy sekrety pszczół krainek z Pasieki w Sercu Opola

Pszczoły to kosmopolitki! Zdradzamy sekrety pszczół krainek z Pasieki w Sercu Opola

11 października o godz. 11.00 w Przedszkolu Publicznym nr 63 najmłodsi opolanie zajrzą do magicznej skrzyni pszczelich sekretów. Wspólnie z Fundacją Odzyskaj Środowisko sprawdzą czy pszczoły noszą koronę, jak się czują w roli tancerzy i jakie smakołyki jadają na co dzień. Warsztaty są elementem projektu edukacyjnego „Od pralki do ula” realizowanego wspólnie przez Miasto Opole, Fundację Odzyskaj Środowisko oraz ERP Polska.

Królewska korona, fotel bujany i grzebyk

W Pasiece w Sercu Opola znajduje się pięć uli wykonanych z elementów pochodzących z recyklingu elektrycznych śmieci. Wszystkie ule zamieszkują łagodne pszczoły rasy kraińskiej. W rodzinie pszczelej, zwanej superogranizmem, każda pszczoła pełni określoną rolę.

„Przedszkolaki będą miały okazję same odrywać zadania poszczególnych pszczół. Pomogą im w tym atrybuty: królewska korona matki pszczelej, fotel bujany dla trutni czy grzebyk symbolizujący pracę pszczół woszczarek. Wspólnie odkryjemy również tajemnice budowy ula z recyklingu elektroodpadów i poszukamy odpowiedzi na pytanie co robić z elektroodpadami”

– mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko

Edukacja ekologiczna poza schematem

Projekt „Od pralki do ula” w centrum stawia praktyczną edukację ekologiczną.

„Cieszę się, że w Przedszkolu Publicznym nr 63 odbędą się kolejne już warsztaty łączące w sobie edukację o selektywnej zbiórce elektroodpadów z tematyką pszczelą. Najmłodsi dowiedzą się o tym jakie tajemnice mają nasze opolskie krainki, ale także poznają czym są elektrośmieci i jak z nimi prawidłowo postępować. A wszystko w ciekawy i praktyczny sposób” – mówi Iwona Kowalczuk, Naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Opolu.

ZOBACZ TAKŻE

Jak smakuje miejski miód z ula z recyklingu – EKO Piknik w Elblągu

BeeSmart, czyli edukacja ekologiczna na 600-lecie Łodzi